3 Sposoby na tani plakat

Plakaty to jeden z najlepszych sposobów na szybką metamorfozę każdego wnętrza. Nie każdy jednak wie, że designerskie plakaty nie muszą być drogie. Poznaj kilka pomysłów na tani i efektowny plakat.

Plakaty dla wszystkich

Oryginalne plakaty bywają sporym wydatkiem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Nie musisz jednak zamawiać kosztownych dekoracji. Są sposoby na zdobycie niepowtarzalnych plakatów w naprawdę dobrej cenie. Poznaj kilka z nich.

1. Kreatywny plakat – drukuj tanio online

Jednym z najprostszych sposobów na tanie plakaty jest… ich wydrukowanie. Po prostu. Jeśli jest wzór, kolor lub zdjęcie, które są Ci szczególnie bliskie – możesz je wydrukować na własnym plakacie. Dzięki temu możesz stworzyć perosnalizowane, tanie plakaty, którymi ozdobisz swój salon, kuchnię lub biuro. Takie plakaty to także doskonały pomysł na unikalny prezent.

Możesz stworzyć wyjątkowy plakat – np. wmontowując zdjęcie obdarowanej osoby w plakat z jej ulubionego filmu, płyty lub wydarzenia. Zgrabny fotomontaż pozwoli umieścić wizerunek obdarowanej osoby w znanym miejscu, obrazie lub intrygującym kolażu. Możesz też stworzyć poster z zabawnymi powiedzonkami, cytatami danej osoby. Kreatywne plakaty, to tanie plakaty – wystarczy przelać swoje pomysły lub życzenia na odpowiedni format. Możesz ja wydrukować na domowej drukarce, a jeśli zależy Ci na większym formacie i lepszej jakości – wybierz najwygodniejszą opcję, czyli drukarnię online.

 

Tanie plakaty2. Wyjątkowy plakat z wydarzenia

Miewasz takie wyjścia, które na długo zapadają Ci w pamięć? Wyjątkowy koncert, film lub festiwal muzyczny czy teatralny? Jeśli tak, to poza pielęgnowaniem miłych wspomnień, możesz je wyeksponować np. na swoich ścianach. Nie każdy wie o tym, że postery z danych spektakli, koncertów lub pokazów z łatwością można nabyć. Często sprzedaż takich posterów odbywa się w kasach, w których nabywamy bilety. Bogatą ofertę tego typu plakatów znajdziemy także w sklepach i na aukcjach internetowych.

Nie trzeba jednak od razu ich kupować – czasami wystarczy po prostu zapytać u organizatora. Często bywa tak, że posterów jest tak wiele, że a darmo rozdawane są one zainteresowanym osobom. Jeśli zależy nam na tym, by zdobyć dany plakat warto pytać o nie w danym kinie, domu kultury lub u firmy, która zajmuje się rozwieszaniem plakatów. Anuż uda się zdobyć niezapomniane wspomnienia zupełnie za darmo.

 

3. Plakat DIY

Plakat nie musi być drukowany – plakat można przecież namalować samodzielnie. To przepis nie tylko na efektowną dekoracje, ale także na kreatywne spędzenie czasu z najbliższymi. Warto zaprosić znajomych, rodzinę i dzieciaki na wspólne tworzenie wyjątkowych posterów. Można do tego użyć zarówno farbek, mazaków, jak i ołówka i kredek. Najważniejszym narzędziem będzie jednak oczywiście nasza kreatywność. Bardzo ciekawe plakaty można stworzyć, wykorzystując technikę kolażu. Do kolaży można wykorzystać zarówno gazety, jak pamiątkowe zdjęcia, bilety i inne elementy.

Wspólne warsztaty projektowania plakatów to ciekawy sposób na spędzenie wieczoru ze znajomymi. A jeśli efekty naszych artystycznych zmagań będą ciekawe – zyskamy unikalną, uśmiechotwórczą dekorację do domu lub biura.