Naklejki dekoracyjne – garść inspiracji

Niebanalne, zmienne i takie, od których trudno odkleić wzrok. Tak o naklejkach dekoracyjnych mówią Ci, którzy już je przetestowali. Zobacz kilka pomysłów na naklejki na meble, ściany lub szyby – i daj się zainspirować.

Naklejki na meble

Tak bywa – meble przestają pasować do wystroju lub po prostu Ci się znudziły. Co wtedy robisz? Jeśli masz nadmiar gotówki i ochotę na konkretną zmianę – pewnie pożegnasz dotychczasowe i kupisz nowe. Jest jednak wyjście znacznie kreatywniejsze, a przy tym dużo tańsze. Mowa o naklejkach dekoracyjnych – czyli elementach które pozwolą zmieniać kolor i wzór mebli – kiedy tylko zechcesz.

naklejki na meble

Na rynku dostępnych jest wiele gotowych naklejek, jeśli jednak chcesz zrobić to po swojemu – to możesz zaprojektować i zamówić naklejkę z dowolnym nadrukiem. Tutaj ogranicza cię tylko wyobraźnia (wydrukować możesz w lokalnej drukarni lub w sieci – na przykład tutaj).

Zamawiając naklejki z własnym wzorem, zwróć uwagę na rodzaj podłoża – na to, czy nadają się do wnętrz i czy można nimi oklejać tylko płaskie powierzchnie, czy także te mniej gładkie. A gdy już dobierzesz podłoże do zadruku, ruszaj materializować swoje pomysły. Co powiesz np. na taki lifting komody?

A szafa? Jej wymiana, zwłaszcza, jeśli była wykonywana na wymiar – zwyczajnie się nie opłaca. I tutaj z pomocą przychodzą naklejki, które zamienią stary mebel w nową, designerską powierzchnię. Typografia, zdjęcia, kolory, a może abstrakcja? Ty decydujesz (i naklejasz).

 naklejki na szafę

Naklejki na ścianę

Ścianę można podpierać, pomalować, pokryć tapetą lub – co najbardziej polecamy – ozdobić kreatywnymi stickersami. Naklejki sprawdzą się zarówno przy dekoracji salonu, sypialni, jak i do kuchni. Są tańszą alternatywą dla malowania lub tapetowania. Naklejki pozwolą Ci na bezkarną metamorfozę wnętrza – wyrażając to, co Ci aktualnie w duszy gra, wyje, czy tam mruczy😊

naklejka na ścianę

A co powiesz na naklejki zamiast płytek kuchennych? Wyglądają nieźle i możesz je zamontować już w kilka chwil. A jeśli będzie Ci brakować Pana Waldka, piwerka i kiepika w odpływie – spokojnie, nic straconego, bo zawsze możesz go zaprosić na kolejne malowanko czy inne ty(/-a)nkowanko.

Naklejki na drzwi i szyby

Zanim wymienisz stare drzwi na nowe, daj im jeszcze szansę. Może wykorzystasz je do optycznego powiększenia wnętrza, umieszczając na nich naklejkę z ulubionym krajobrazem, alejką lub uliczką? Możesz znacznie więcej, ale pewnie jeszcze o tym nie wiesz. Nie łam wyobraźni, podrzucimy Ci kilka inspiracji. Co powiesz na taki widoczek?

Dzięki naklejkom możesz poczuć się jak ryba w wodzie i zaprojektować wnętrze, w którym kreatywność płynie wartkim strumieniem, a złote rybki pojawiają się, gdzie tylko zechcesz.

naklejki na szybę

Dzięki naklejkom możesz wprawić swoją kreatywność w dziki galop. Jeśli odważysz się sprawdzić, ostrzegamy, że efekt bywa niekiedy dość zaskakujący😉

naklejka na drzwi

Naklejki do łazienki

Naklejkami można też pokryć drzwi łazienkowe lub inne elementy domowej łaźni. Mogą one pełnić zarówno funkcję dekoracyjną, jak i zwiększającą prywatność w danej przestrzeni. Możesz wybrać naklejki szronione, które nie zacienią kabiny, ale zwiększą komfort domowników, podobny efekt uzyskasz, stawiając na typografię.

Pomysłów jest tak wiele, a cena tak kusząca, że naklejkami możesz udekorować nawet mało oczywiste miejsca;). Powodzenia!