Wady i zalety winietek weselnych

Winietki na stół ślubny to coraz bardziej popularna ozdoba każdego wesela. Pomimo tego, ze są niepozorne i małe spełniają bardzo ważną rolę. Zdecydowanie doskonale nadają się na duże wesela, przy ogromnej ilości gości, gdyż umożliwiają ogarnięcie sytuacji wprowadzających bałagan i chaos na tego typu imprezie. Pozwalają zająć się innymi sprawami niż usadzanie gości, gdyż już wcześniej ich umieszczenie przy nakryciu powoduje, że każdy z gości wie gdzie będzie siedział.

Winietki pomagają uniknięcia pustych krzesełek oraz rozdzielonych par. są również doskonałym sposobem na dekorację weselnego stołu lub pomysłowego prezentu dla pary młodej.

Formy realizacji winietek weselnych

Form realizacji winietek na stół jest bardzo wiele. Mogą to być proste, tekturowe karteczki zawierające imię i nazwisko gości plus krótkie podziękowania nowożeńców za przybycie na wesele. Mogą to być winietki grawerowane w formie breloczków. Ciekawym pomysłem jest wbicie winietki w jabłko, będące przewodnim motywem wesela lub przyczepienie jej do pudełeczka z cukierkami czy też winietka piernik, na którym znajdują się imiona gości. Winietki mogą zawierać różnorodne dodatki. A więc wszystko co kojarzy się ze ślubem i weselem – serduszka, obrączki, ozdobniki w postaci kamyczków czy wstążek. Kolor winietki również może być rozmaity, choć w tym wypadku projektanci tego typu produktów polecają biały lub ecru.

Wady i zalety stosowania winietek

Stosowanie winietek ślubnych zdecydowanie ma więcej zalet niż wad. Przede wszystkim umożliwiają one uniknięcie zamieszania na początku zabawy weselnej oraz tradycyjnego wyścigu po krzesełka i powodują, że goście mogą skupić się na pierwszym toaście czy tańcu pary młodej. Przydadzą się również do organizacji stolika dla dzieci. Likwidują także ryzyko opóźnień w wydawaniu posiłków. I dają pewność, że na najważniejszych miejscach usiądą świadkowie, rodzice czy rodzeństwo pary młodej, nie zaś przypadkowy gość. Ponadto są bardzo ładnie wykonane i mogą pełnić rolę doskonałej dekoracji stołu. Wady z pewnością nie równoważą zalet – jedyne problemy jakie wiążą się z winietkami to dużo pracy pary młodej przy przemyśleniu w jaki sposób usadzić gości oraz dodatkowy koszt dla nowożeńców, no chyba że sami umieją je wykonać.