Druk fototapet

Fototapety ostatnimi laty stały się niezwykle popularne. Jest to doskonały pomysł na udekorowanie naszego domu przy wykorzystaniu ulubionego krajobrazu, czy własnego zdjęcia. Druk fototapet jest zaawansowanym procesem, w którym o powodzeniu decyduje przede wszystkim materiał, którego użyjemy. Na jakim tworzywie zatem warto wydrukować swoją fototapetę?

Fototapeta winylowa

To, co wyróżnia ją już przy pierwszym dotyku to wyjątkowa gładkość, jest najtrwalszym rodzajem materiału spośród wymienionych, jest odporna na wilgotność oraz tłuszcz, więc nadaje się do użycia na przykład w kuchni lub łazience. Materiał winylowy daje nam półmatowy wydruk, możemy przemywać ją od czasu do czasu wilgotną ściereczką. Materiał ten przepuszcza wilgoć, przez co ściana może „oddychać”, jej ogromną zaletą jest łatwość układania na ścianie i nieodkształcanie się, jest dosyć gruba, dzięki czemu przykryje wszelkie niedoskonałości ściany.

Fototapeta lateksowa

Stworzona jest z papieru, do którego dodany jest lateks, dzięki powłoce lateksowej zdjęcia są bardzo realistyczne i posiadają żywe barwy. Jest to o wiele lepszy wybór, niż fototapeta papierowa – jest grubsza, ściana pod lateksową fototapetę nie musi być idealnie gładka, jej grubsza warstwa pokryje drobne niedoskonałości powierzchni. Tego rodzaju materiał możemy lekko delikatnie przemyć zwilżoną ściereczką. Materiał lateksowy daje nam dobrą jakość nadruku, choć nie zaleca się stosowania go w bardzo wilgotnych pomieszczeniach.

Fototapeta papierowa

Najbardziej podstawowa wersja, powlekana jest ona PCW o podkładzie z papieru, tego rodzaju fototapety są cienkie i nieodporne na wilgoć oraz ścieranie. Fototapetę papierową należy kłaść na gładką ścianę, by uzyskać zadowalający efekt. Pamiętajmy, że nie powinno się jej myć po nałożeniu, ponieważ możemy stracić dobrą jakość druku.

Wysokiej jakości druk

Profesjonalny druk fototapet odznacza się między innymi użyciem specjalnych atramentów, które nie tylko zagwarantują doskonały druk, ale przede wszystkim są bezwonne i nie zawierają szkodliwych substancji, dzięki czemu nadają się również do pokoju dziecięcego.