Plakaty do antyramy – od czego zacząć?

Kto nie marzy o tym, by mieć na ścianie naturalnej wielkości ulubionego bohatera z filmu lub gry? Odpowiedź jest jasna. Dzięki możliwościom, jakie daje nam dzisiejsza technologia stało się to dziecinnie proste. A plakaty do antyramy to doskonała metoda na urozmaicenie wnętrza domu. Wystarczy mieć odpowiedni program graficzny, kontakt z drukarnią i antyramę.

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Najczęściej wybierane to A1 lub A2, ale tak naprawdę może być to każdy wymiar. Wystarczy odpowiednio skomunikować się drukarnią. Ważna jest też jak najwyższa rozdzielczość, aby wszystko doskonale się prezentowało.

Następnie przyszedł czas na sam projekt. I tutaj… pełna dowolność. Kolorystyka, bohaterowie. Można przeszukać darmowe grafiki dostępne w Internecie. Lub, jeśli się potrafi, stworzyć plakat samemu. Opcja najdroższa to taka, że wizję pokazuje się grafikowi, a on stworzy już zdigitalizowane cudo, którym będziesz mógł się pochwalić przyjaciołom lub znajomym. Najbardziej poleca się opcję ostatnią. Można mieć szczęście i okaże się, że projekt, który przedstawiliśmy grafikowi jest naprawdę niezły, to jego ulubiony bohater i spuści nam z ceny?

Jeśli jednak bierzesz się za projektowanie samemu, pamiętaj aby odpowiednio dobrać do siebie kolorystykę i font tekstu. Jeśli tekstu jest mało, to wybierz czcionkę bezszeryfową. Verdanę albo Arial. Możesz też spróbować zaszaleć z pisankami, czyli fontami imitującymi pismo człowieka albo z samymi szeryfami. Tak naprawdę ma to być Twój indywidualny projekt, więc wszystko jest możliwe.

Zapisz plik w odpowiednim formacie, który wymaga drukarnia, w której chcesz plakat wydrukować. Drukowanie w drukarni to nie jest drogie przedsięwzięcie. Szczególnie jeśli zależy Ci na naturalnych rozmiarów Daenerys Targaryen.

Antyramę koniecznie kup szklaną, na plastikowej pojawiają się rysy i widać, że zużywa się szybciej, trudniej jest ją także czyścić. Szklana jest odrobinę droższa, ale wygląda także profesjonalniej.

Teraz możesz cieszyć się już plakatem!