Obrazy na płótnie canvas

Obrazy na płótnach stały się już niemal codziennością i znaleźć je możemy niemal w każdym domu. Nic dziwnego – stanowią doskonałą dekorację pomieszczeń, a w dodatku często przywołują piękne chwile i wspomnienia. Bardzo popularne są obecnie obrazy na płótnie canvas – co to za materiał?

Płótno artystyczne

Płótno Canvas znane jest od wielu lat, stosowane jest szczególnie przy druku reklam wielkoformatowych ze względu na jego właściwości. Możemy spotkać je zarówno w wersji matowej, jak i błyszczącej, która przeznaczona jest do ploterów rukujących atramentami barwnikowymi oraz pigmentowymi.

Jest wykorzystywane w rozmaitych galeriach sztuki, muzeach, czy studiach fotograficznych, czyli tam, gdzie liczy się najwyższa jakość aplikacji. Płótno stworzone jest w 100% z bawełny i posiada naturalnie atrakcyjny kolor bazy.

Cechy płótna Canvas

Płótno Canvas jest przede wszystkim odporne na promieniowanie UV, dzięki czemu obrazy mogą znajdować się na zewnątrz, nawet w mocno nasłonecznionym miejscu. Dodatkowo materiał zabezpieczony jest przed pleśnieniem, przez co nie straszne mu złe warunki atmosferyczne.

Obrazy na płótnie Canvas posiadają specjalną powłokę, która świetnie przyjmuje atramenty, dzięki czemu uzyskujemy doskonałą jakość druku oraz naturalne, żywe kolory. Materiał ten bardzo dobrze chłonie atramenty, zapewnia ostrość konturów oraz nasycenie kolorów, przez co otrzymujemy perfekcyjnie odwzorowane zdjęcie lub obraz.

Doskonała dekoracja naszego domu

Obrazy na płótnie Canvas wyróżniają się na tle innych druków ze względu na swoje idealne odwzorowanie, dlatego mówi się również o nich jako o formie współczesnej sztuki. Nadruk znajduje się również na krawędzi płótna, co wygląda bardziej atrakcyjnie i nie musimy oprawiać już naszego obrazu.

Możemy zdecydować się na jedno z tysięcy gotowych zdjęć, do którego chętnie wracamy lub które wzbudza u nas pozytywne emocje. Coraz więcej osób decyduje się jednak na stworzenie obrazu na płótnie Canvas z własnego zdjęcia, co czyni go oryginalnym i niepowtarzalnym.