Moda na abstrakcję

Ostatnimi czasy coraz modniejsze robią się obrazy drukowane na płótnie. Mogą one znaleźć zastosowanie jako ozdoba domowego salonu albo dekoracja do nowoczesnego lokalu biurowego. Popularne stają się abstrakcyjne wzory, które nadają każdemu wnętrzu nieco oryginalności i nowoczesności. Abstrakcyjne obrazy canvas (bo tak nazywa się właśnie płótno z nadrukiem), zaprojektowane według indywidualnego wzoru staną się ozdobą jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną i nietuzinkową. Jak zaprojektować taki obraz i gdzie go wydrukować? Poniżej kilka porad dla osób, które zastanawiają się nad stworzeniem takiej dekoracji.

Grafik komputerowy niczym malarz

 

Współczesna technologia i nowoczesne oprogramowanie komputerowe pozwalają na wygenerowanie niesamowitych efektów graficznych w zaledwie kilka chwil. Abstrakcyjny obraz można więc śmiało zamówić u profesjonalnego grafika komputerowego, na przykład za pośrednictwem jednej z agencji reklamowych. Z artystą trzeba ustalić takie parametry jak wielkość obrazu, dominującą kolorystykę, dominujące motywy i inne preferencje. Na podstawie takich wytycznych zawodowiec będzie w stanie stworzyć autorską grafikę pasującą do upodobań zleceniodawcy. Zamawiając obraz należy pamiętać, aby korespondował on z otoczeniem, w którym ma się znaleźć.

 

Wydruk obrazu

 

Wiele drukarni internetowych ma w swojej ofercie druk na płótnie. Z powodzeniem można skorzystać z usług online i zamówić gotowy produkt z dostawą pod wskazany adres. Abstrakcyjne obrazy canvas drukowane są na płótnie o wysokiej gramaturze, które następni naciągane jest na drewnianą ramę. Obraz nie wymaga oprawiania w dodatkową ramę – jego boki również są zadrukowane. Obrazy na płótnie mogą być drukowane w wielu formatach. Koszt druku nie jest aż tak wygórowany – za płótno w rozmiarze 50 x 70 centymetrów zapłacić można już nawet 100 złotych (cena waha się w zależności od wybranej drukarni). Warto przyjrzeć się temu tematowi, ponieważ obrazy na płótnie mogą stanowić doskonałe dopełnienie każdego nowoczesnego wnętrza.