Kalendarze trójdzielne

Planowanie czasu, wizyt i przyszłych zajęć wymaga udziału kalendarza. Najlepiej takiego, który będzie duży, wyraźny i kolorowy – by jedno spojrzenie wystarczyło na odczytanie potrzebnej daty.

Kalendarze trójdzielne

To nieustanie wiodący lider wśród kalendarzy ściennych. Są one wybierane zarówno do domów, prywatnych biur, jak i dużych firm oraz innych instytucji. Składają się z trzech bloczków, każdy ma po dwanaście kartek (po jednej na miesiąc). środkowy bloczek przeznaczony jest na miesiąc bieżący (ma zazwyczaj ciemniejszy kolor), bloczek górny to miesiąc poprzedni, a dolny – nadchodzący. Niedziele i święta w Polsce zaznaczone są w kolorze czerwonym.

Taki kalendarz zazwyczaj posiada plastikową nakładkę z okienkiem, które pozwala na zaznaczenie dnia dzisiejszego. Kalendarz trójdzielny może występować w różnych formatach i kolorach. Co ważne – każdy z nich posiada wiele możliwości indywidualizacji: personalizowane główki, podkłady (tzw, plecki), różnokolorowe kalendaria, a także różnorodne sposoby uszlachetniania główek i podkładów, a nawet dobór surowca wykonania. Wszystko to sprawia, że wybranym kalendarzom można nadać naprawdę wyjątkowy wygląd.

Jakie inne kalendarze są dostępne na rynku?

Kiedy kalendarz trójdzielny wydaje się zbyt duży, zdecydować się można na jednodzielny, który jest zbudowany bardzo podobnie. Podstawową różnicą jest jednak to, że zamiast trzech miesięcy widzi się tylko ten obecny. Nadal jednak nad nim widnieje miejsce na grafikę (np. logo firmy).

Popularnym rozwiązaniem, szczególnie w biurach jest kalendarz plakatowy, gdzie widzi się od razu rozkład całego roku i nie trzeba tracić czasu na szukanie konkretnej daty. Kalendarze firmowe mogą przyjąć formę mniejsza, to znaczy taką, którą ustawia się na biurku. Wtedy zdecydować się można na kalendarz spięty najczęściej spiralą, w którym na jednej stronie ma się rozkład tygodniowy albo rozkład miesięczny. Bardzo często można znaleźć tam miejsce na zapiski. Niezależnie od rodzaju, jedno jest pewne – kalendarz jest przydatny w każdym domu i firmie.