Jak zadbać o porządek w biurze?

Porządek w miejscu pracy ma kluczowy wpływ na nasze działania. Nie chodzi tu tylko o estetykę powierzchni biurowej. Ład i porządek na naszym biurku oraz w jego pobliżu ma ogromne znaczenie. Może świetnie wpływać na naszą efektywność pracy lub jego brak może powodować zmęczenie i zniechęcenie. Dlatego warto zadbać o to, aby miejsce, w którym spędzamy większość dnia było uporządkowane.

Oto kilka rad jak zadbać o porządek w biurze:

 

  •         Dobra organizacja biurka – to podstawa w utrzymaniu porządku w naszym miejscu pracy. Każda rzecz powinna mieć swoje miejsce. Rzeczy, które potrzebujemy najczęściej powinny być ustawione najbliżej. Segregatory firmowe, w których znajdują się dokumenty bieżące powinny być w szafce w biurku, a nie na odległym regale. Dodatkowo świetnie sprawdzą się notesy firmowe, w których możemy zapisać notatki, ważne informacje lub listę spraw do załatwienia.
  •         Planowanie sprzątania – dobrą praktyką jest wyznaczenie jednego dnia w tygodniu, kiedy uporządkujemy nasze biuro. Warto wtedy wyrzucić dokumenty, które nie są nam potrzebne, usunąć wypisane długopisy i wymienić je na nowe, uzupełnić papier w drukarce, opróżnić kosz.
  •         Przechowywanie w komputerze – w dobie Internetu większość pism, faktur oraz umów wysyłam drogą mailową. Nie ma potrzeby drukowania wszystkich dokumentów. Warto zainwestować w przenośną pamięć i tam trzymać większość dokumentacji. Zmniejszy to ilość rzeczy w szafkach i w segregatorach, a co za tym idzie łatwiej będzie nam dbać o porządek

Materiały biurowe, które pomogą w utrzymaniu ładu w biurze:

 

  •         Segregatory firmowe – wprowadzą porządek w naszych dokumentach. Dzięki segregatorom firmowym możemy w łatwy sposób posegregować dokumenty, a w razie potrzeby szybko odnaleźć potrzebne informacje – https://www.drukomat.pl/produkty/segregatory
  •         Notesy firmowe – doskonale sprawdzą się do zapisywania notatek i ważnych informacji
  •         Kuwety na dokumenty – dzięki użyciu kuwet żaden dokument nie zginie, a na naszym biurku zapanuje porządek
  •         Przybornik – możemy w nim trzymać wszystkie długopisy, zszywacze, karteczki i inne potrzebne materiały biurowe.
  •         Szafki na dokumenty – należy je dobrać do możliwości jakie daje nam nasza przestrzeń biurowa oraz do potrzeb związanych z dokumentacją firmy.

Jak widać nie potrzeba specjalnych i kosztownych materiałów, aby zadbać o porządek w naszym miejscu pracy. Dzięki użyciu najzwyklejszych segregatorów firmowych, notesów firmowych czy najprostszego przybornika sprawimy, że nasze biurko będzie swoim wyglądem zachęcało do pracy. Sumiennie segregując dokumenty w naszych szafkach i kuwecie zawsze będziemy mogli w szybki sposób znaleźć potrzebne w danym momencie informacje. Pilnując ładu i porządku w naszym biurze zapewniamy sobie idealną przestrzeń do efektywnej pracy w miłej atmosferze.