Fotoobraz

Fotoobraz to doskonały pomysł na udekorowanie naszego domu, może być drukowany na płótnie lub innym wysokiej jakości materiale. W szybki sposób możemy uczynić z naszych ulubionych zdjęć prawdziwe dzieła sztuki. Istnieje jednak kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę zanim zamówimy nasz fotoobraz.

Co to jest fotoobraz?

Jest to fotografia, która została nadrukowana na płótnie malarskim i naciągnięta na podobrazie. Jest to więc połączenie fotografii oraz malarstwa. Fotoobraz charakteryzuje się wysokiej jakości drukiem, dzięki czemu wszelkie kolory, czy kontury są dokładnie odwzorowane i stanowią wartościową dekorację naszego domu.

Do ich stworzenia używa się wyłącznie najlepszych materiałów, dzięki czemu są odporne na warunki panujące w otoczeniu. Często używane jest tu płótno Canvas, które posiada gramaturę minimum 350g/m2, a jego skład to czysta bawełna. Fotoobraz pokrywany jest dodatkową warstwą, aby podkreślić oraz wzmocnić kolory, a także zabezpieczyć go przed uszkodzeniami.

Fotoobraz otrzymujemy gotowy, od razu do powieszenia, charakteryzuje się również zadrukowanymi bokami, aby nie trzeba było oprawiać go w ramę. Można jednak zdecydować się na tradycyjny wydruk i oprawić go według własnego uznania.

Co należy wziąć pod uwagę?

Bardzo ważna jest jakość zdjęcia, z którego chcemy stworzyć nasz fotoobraz. Jeśli zależy nam na dużym obrazie, musimy zadbać o to, aby nasze zdjęcie miało wysoką rozdzielczość – dzięki temu zachowamy jego dobrą jakość. W przypadku niskiej rozdzielczości zaleca się drukowanie małych fotoobrazów.

Ponadto zwróćmy również uwagę na ilość miejsca na ścianie – jeśli nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią, postawmy raczej na mniejszy fotoobraz, który ze smakiem wypełni nasze pomieszczenie. W momencie, gdy mamy pustą dużą ścianę, możemy pokusić się o spore rozmiary fotobrazu lub tryptyk. Istotna jest również wielkość pomieszczenia – w przypadku małych wnętrz lepiej wybrać fotoobraz o niewielkich wymiarach, z kolei w dużych salonach doskonale prezentują się wielkie fotoobrazy.