Czym są obrazy canvas?

Obrazy canvas to nic innego, jak perfekcyjny sposób na udekorowanie wnętrza własnego domu, wspaniała pamiątka oraz prezent, który można podarować bliskiej osobie na każdą okazję – chrzciny, ślub, urodziny, bądź też rocznicę. Inaczej mówiąc, obrazy canvas to malowidła, a także zdjęcia, które drukowane są na najwyższej jakości bawełnianym płótnie o tejże nazwie (canvas). Gramatura płótna wynosi 340/370 g, a co najważniejsze – jest to stuprocentowa bawełna, która nie posiada żadnych innych tworzyw. Canvas charakteryzuje się również widoczną strukturą płótna malarskiego.

Warto również wspomnieć, iż obrazy tego typu gwarantują długoletnią trwałość oraz najwyższą jakość druku. Każdy obraz canvas wspaniale sprawdzi się między innymi w salonie, bez względu na jego wystrój. Wśród ich gatunków można znaleźć między innymi tak zwane tryptyki, czyli obrazy podzielone na kilka części, które posiadają różnorodne wymiary oraz odmienne kształty (kwadraty oraz prostokąty). Pośród ich tematyki można odnaleźć taką, która wpasuje się do każdego wnętrza.

Obrazy canvas drukuje się na wspomnianym wcześniej już płótnie, a następnie – w fazie finalnej – naciąga się je na tak zwaną blejtramę, bądź dodatkową oprawę, która posiada drewnianą ramę. Najczęściej wykończenie obrazu opiera się na wariancie z passeportout, bądź też zawijaniu grafiki na bokach obrazu na tylnej jego części. Tak gotowe obrazy można bez trudu powiesić w salonie, bądź też jadalni, kuchni oraz sypialni. Co ważniejsze – obrazy tego typu mogą również posiadać wybraną przez klienta ramę wykonaną z materiałów drewnianych. W ten sposób, obrazy wspaniale odnajdą się we wnętrzach holenderskich i niemieckich – ciężkich, niekonwencjonalnych.

Należy również wspomnieć, że obrazy canvas można podzielić na obrazy nowoczesne, czyli – inaczej mówiąc – przystosowane do dekoracji na miarę XXI wieku. Niektóre firmy oferują także wybór zdjęcia, a nawet umożliwiają stworzenie obrazu z własnej, prywatnej fotografii, która stanie się wspaniałą pamiątką.